Projekty v programu Erasmus+

Virtuálně ve Finsku

Virtuálně ve Finsku

Od virtuálního setkání partnerských škol v Portugalsku uplynul jen měsíc a my jsme měli příležitost se v květnu 2021 zúčastnit již druhé virtuální mobility, a to ve Finsku.

 

Touto mobilitou končila v pořadí čtvrtá a zároveň poslední fáze mezinárodního projektu Erasmus+ The Town I Want to Live in: A sustainable Approach. Měli jsme dva úkoly. Připravit se na online mezinárodní debatu v angličtině a vylepšit návrh nového parku v našem městě, tentokrát v rozšířené realitě pomocí programu Twinmotion.

Mezinárodní debatu na téma “EU bans sale of combustion vehicles as of 2030” moderoval náš student Lukáš Valas z 5. A a studenti čtyř škol čtyř zemí (Česko, Portugalsko, Španělsko a Finsko) obhajovali své názory v mezinárodních týmech, rovněž porota byla mezinárodní. Podívejte se na video z debaty.

Design parku pro volnočasová setkání všech generací naši studenti vytvořili nejprve v programu SketchUp, park vytiskli na 3D tiskárně a oživili animacemi.

Návrh parku byl k naší velké radosti kladně přijat starostkou města, paní RNDr. Helenou Pešatovou.

Podívejte se také, jak by mohla vypadat zóna odpočinku a zábavy mezi Sokolovnou a lékárnou na Hlavní ulici. A pokud seženeme peníze, může se začít stavět.

Můžete si také prohlédnout prezentace zúčastněných škol.

Soňa Macurová, koordinátorka projektu Erasmus+

 

Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí,
nám. T. G. Masaryka 1260,
příspěvková organizace,
739 11 Frýdlant nad Ostravicí
IČ:00601403
RED IZO: 600016251
Datová schránka: z64jrq3
Email:
Elektronická podatelna:

Sledujte nás

Image

Moravskoslezský kraj
28. října 117, 702 18 Ostrava
www.msk.cz

Image

Hledat