Čtyřleté studium

Obor studia 79-41-K/41 Gymnázium

Naše gymnázium nabízí studium ve dvou vzdělávacích programech – šestileté a čtyřleté studium. Školní vzdělávací program je zpracován podle RVP ZV (nižší stupeň šestiletého gymnázia) a podle RVP G (vyšší stupeň šestiletého gymnázia a gymnázium čtyřleté) a vyhovuje všem jejich požadavkům.

Do čtyřletého studia žáci nastupují po ukončení povinné školní docházky, tedy po ukončeném 9. ročníku ZŠ.

V prvním ročníku studia mají studenti možnost zúčastnit se lyžařského kurzu, ve třetím ročníku je nabízen turistický kurz, který dle možností probíhá i v zahraničí. Od prvního ročníku probíhá výuka dvou cizích jazyků. Jedním z nich je angličtina, druhý si studenti mohou zvolit dle aktuální nabídky (němčina, španělština, francouzština). Studenti také mohou využít nabídky týdenního výměnného pobytu na našem partnerském gymnáziu na severu Německa, kam také mohou odjet na dvouměsíční stáž s ubytováním v německé rodině. Pravidelně jsou organizovány exkurze i do jiných zemí, např. Španělsko, Itálie atd.

Výchovné a vzdělávací strategie představují společné postupy, metody a formy práce, příležitosti a aktivity, které vedou k utváření a rozvíjení klíčových kompetencí žáků. Strategie formulované na úrovni školy jsou uplatňovány všemi vyučujícími, jsou formulovány k jednotlivým klíčovým kompetencím a jsou v rámci vzdělávacího procesu doplněny výchovnými a vzdělávacími strategiemi vymezenými u jednotlivých předmětů.

Ve výuce jsou vhodně zastoupeny téměř všechny metody výuky, klasické i moderní:

• frontální výklad
  • výuka s podporou didaktické techniky
  • skupinové vyučování
  • kooperativní výuka
  • samostatné a týmové projekty
  • prezentace a obhajoba výsledků
  • praktická výuka

Začleňování probíhá s ohledem na obsah učiva, věk žáků, technické možnosti školy a způsob realizace výuky.