Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

Povinné požadavky na obsah

Provozovatel tohoto webu se zavazuje ke zpřístupnění obsahu této webové prezentace v souladu se směrnicí Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102, dále v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací, a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.
Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na tuto doménu gymfrydl.cz

Stav souladu

Tyto internetové stránky jsou v souladu s výše uvedenými předpisy a dále s EN 301 549 V2 1.2 a standardem WCAG 2.1.

Podle pokynů krajského úřadu umísťujeme nové textové přílohy zásadně v otevřených formátech .pdf nebo .odt.

  • Pro zobrazení dokumentů ve formátu .pdf je třeba mít nainstalovaný některý prohlížeč pdf dokumentů (např. Adobe Reader, který je zdarma ke stažení z internetového serveru společnosti Adobe, prohlížeč Foxit Reader, PDF-XChange Viewer a mnoho dalších). Většinu dokumentů ve formátu PDF je nyní také možné přímo zobrazit v běžných internetových prohlížečích.
  • Pro zobrazení a popř. i úpravy souborů .odt je možné použít běžné textové editory, především Writer z kancelářských balíků Libre Office nebo z Open Office, Google Docs z balíku Google Office nebo Word z balíku Microsort Office.

Starší dokumenty na webu mohou být ještě v uzavřeném formátu .doc nebo .docx (z textového editoru Word), kterému bychom se už měli na webu vyhnout. Takovéto soubory dokáží ale zobrazit a editovat ostatní výše uvedené textové editory.

Stejné zásady platí pro soubory tabulkového procesoru: nově vkládáme pouze soubory v otevřeném formátu .ods (tabulkový procesor Calc z balíku Libre Office nebo Open Office), případné dříve vložené soubory formátu .xls nebo .xlsx (Excel z balíku Microsoft Office) je možno otevřít v dalších tabulkových procesorech jako výše uvedený Calc nebo Google Sheets z balíku Google Office.

Každopádně se snažíme o zmírňování nebo odstraňování bariér a o nevytváření bariér nových.

Toto prohlášení bylo vypracováno dne 29. 5. 2021

Zpětná vazba a kontaktní údaje

Zpětná vazba a kontakt na provozovatele:

Vaše prosby o pomoc se zpřístupněním obsahu nebo případné náměty či informace o problémech při zobrazování těchto stránek můžete zaslat na adresu:

Kontakt na  správce obsahu:

Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí nám. T. G. Masaryka 1260, příspěvková organizace
739 11 Frýdlant n.Ostravicí
email: 

Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí,
nám. T. G. Masaryka 1260,
příspěvková organizace,
739 11 Frýdlant nad Ostravicí
IČ:00601403
RED IZO: 600016251
Datová schránka: z64jrq3
Email:
Elektronická podatelna:

Sledujte nás

Image

Moravskoslezský kraj
28. října 117, 702 18 Ostrava
www.msk.cz

Image

Hledat