Projekty v programu Erasmus+

Teaching off the Beaten Path

Digitální herbář

logo Erasmus nove 284

Jedním z výsledků mezinárodního projektu Teaching off the Beaten Path (Po nevyšlapaných cestičkách) je školní digitální herbář.

Výstava fotografií z mezinárodních projektových setkání projektu Erasmus+ 2017

EU logo 242

Naše škola uspořádala výstavu fotografií pořízených během čtyř mezinárodních setkání v rámci projektu školního partnerství KA2 Erasmus+, který nese název Teaching off the Beaten Path (Po nevyšlapaných cestičkách) a je zaměřen na výuku přírodních věd v terénu, především geologii, biologii a ekologii.

Nové zkušenosti, spousta zážitků a přátelství na celý život – náš pobyt ve Švédsku

Jpeg

Ve dnech 19. až 25. února jsme se společně s paní ředitelkou Schwarzovou, paní profesorkou Macurovou a Kupčovou zúčastnili posledního projektového setkání partnerských škol ve Švédsku. Biologicko-geologický projekt s názvem Teaching off the Beaten Path je financován Evropskou unií a zařazen do skupiny projektů Erasmu +.

Teaching off the Beaten Path potřetí (Po nevyšlapaných cestičkách) 9. 10. – 15. 10. 2016

2016 10 Finsko

V rámci projektu Erasmus+ jsme se zúčastnili týdenního studijního pobytu ve finské Lappeenrantě. Jednalo se již o třetí setkání s mezinárodní účastí. Díky ubytování ve finských rodinách jsme měli možnost se seznámit i s kulturou a životem Finů.

Po nevyšlapaných cestičkách

erasmus plus

Po nevyšlapaných cestičkách se vydali v týdnu od 2. do 6. listopadu mladí lidé z Finska, Švédska, Dánska a Itálie spolu se svými hostiteli z Gymnázia ve Frýdlantě nad Ostravicí a vyzkoušeli si v rámci stejnojmenného mezinárodního projektu výuku přírodních věd v terénu. Při společném pátrání po geologické minulosti a biologické současnosti se nejen dozvěděli spoustu zajímavého, ale zdokonalili se v angličtině, která byla hlavním komunikačním prostředkem.

Rychlý kontakt

Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí,
nám. T. G. Masaryka 1260,
příspěvková organizace,
739 11 Frýdlant nad Ostravicí
IČ:00601403
RED IZO: 600016251
 
 
Datová schránka: z64jrq3
Elektronická podatelna: GFRY@po-msk.cz

Zřizovatel školy

Moravskoslezsky kraj logo

Moravskoslezský kraj
28. října 117, 702 18 Ostrava
www.msk.cz

prispevkova_organizace_msk

Hledat