Studentské zahraniční zájezdy

Výměnný pobyt v Indii

Určitě jste všichni někdy slyšeli, jak jsou v Indii všude samé dopravní kolony, hodně potulných psů a krávy chodící a spící volně na ulici. Všude strašně moc lidí a hodně pálivé jídlo, o kterém vám budou tvrdit, že vůbec nepálí.

Toto všechno zažilo na vlastní kůži a žaludek jedenáct studentů našeho gymnázia na konci roku 2023. Celých deset dní jsme strávili se studenty z St. Mark's Public School v New Delhi. Hlavním cílem bylo poznat novou kulturu, ochutnat exotické jídlo, získat nové kamarády a mluvit co nejvíce anglicky.

Samozřejmě jsme navštívili místa jako Taj Mahal, India Gate, Agra Fort, Qutub Minar a další. Jelikož se Taj Mahal nemůže fotit uvnitř, tak málokdo ví, že je jeho interiér velmi prostý a nesymetrický.

Jedli jsme pro nás neznámá jídla Paneer, Pooris, Potato Curry, Chapati, které nám připravily naše hostitelské rodiny. Taky jsme ochutnali zvláštní místní pochoutky jako solený ovocný salát a kukuřici s citronem. Za mě to první bylo nechutné a to druhé vynikající. Zúčastnili jsme se i workshopu jógy a indického vaření. Jeden den jsme měli možnost popovídat si s českou velvyslankyní v Indii.

Největší ponaučení pro nás bylo vážit si našeho ostravského smogu. V každém případě byl celý výlet velmi zajímavý a budeme na něj ještě dlouho vzpomínat.

Matilda Žídková, 2.A