Studentské zahraniční zájezdy

Lyžařský výcvik na Jasné

Po náročném pololetí stráveném ve škole se letošní třídy 1. B a 3. A vydaly dvěma autobusy na lyžařský kurz do krásného prostředí Ski areálu Jasná, který se nachází na úpatí Nízkých Tater a je jedním z největších a nejznámějších lyžařských středisek na Slovensku.

Celkově zde najdete 50 km sjezdovek, 30 lanovek a vleků a více než 40 km běžeckých tratí.

Na týden se naším domovem v této lyžařské oblasti stal Hotel Liptov, k němuž nás naštěstí vyvezly oba autobusy. Když jsme se všichni konečně ubytovali a najedli, vyrazili jsme na prohlídku zdejších sjezdovek. Podle našich dovedností jsme se rozdělili na skupinu snowboardistů a do čtyř lyžařských skupin. V pondělí ráno po vydatné snídani jsme vyrazili na svah.

Celotýdenního lyžování na kvalitní a silné vrstvě přírodního sněhu jsme si velmi užili. Díky krásnému počasí nám bylo dopřáno i zlepšení našich dovedností. Na vylepšení lyžařského stylu se podíleli hlavně naši profesoři, kteří pro nás měli připravená různá cvičení, ať už s hůlkami nebo bez nich. Konalo se i tradiční lyžování s „mončičáky“. Na sjezdovkách se tedy objevila úplná přehlídka plyšáků.

Lyžařský kurz se nám líbil a doufáme, že se někdy společně sejdeme na další z podobných akcí.

Žáci 3. A a 1. B