Studentské zahraniční zájezdy

Poznávací zájezd – Švýcarsko 2013

Ve dnech 23. – 29. září 2013 uskutečnila naše škola poznávací zájezd pod názvem „Švýcarsko babího léta“.  Zájezdu se zúčastnilo 41 studentů z různých tříd.

Program zájezdu byl velice pestrý a časově náročný. Navštívili jsme významná švýcarská města jako Luzern, Lausanne, Vevey, Montreux, Ženeva a Sion. V těchto městech jsme zhlédli například Kapličkový most, pomník švýcarské gardy, sídlo OSN a Mezinárodního červeného kříže, Zeď reformátorů, náhrobek Ch. Chaplina, sochu F. Mercuryho a slavný hrad Chillon. Projížděli jsme nádhernou švýcarskou krajinou kolem nejznámějších ledovcových jezer (Bodamské, Ženevské, Vierwaldstätterské) a řek ( Rhóna, Rýn, Reuss, Aara).

Velice zajímavé byly i exkurze ve výrobně sýrů v malebné vesničce Gruyére a v čokoládovně Cailler v městečku Broc, kde žáky především nadchla neomezená ochutnávka špičkové švýcarské čokolády.

Nevynechali jsme ani alpskou oblast, kde jsme se svezli nejstrmější zubačkou na vrchol Pilatus (2133 m n.m.), navštívili luxusní lyžařské středisko Zermat s výhledem na Matterhorn a francouzské olympijské městečko Chamonix pod nejvyšší horou Evropy Mt. Blanc.

Celkový dojem z jinak velice nádherného a poučného zájezdu nám bohužel zkazilo nevhodné chování některých studentů, kteří by si pro příště už mohli uvědomit, jak se na podobných akcích chovat.

Zapsali vedoucí zájezdu I. Tošenovjan a M. Pánek