Studentské zahraniční zájezdy

Lyžařský zájezd do Kaprunu prosinec 2014

Ve dnech 30.11.-5.12 jsme vyrazili na lyžařský zájed do střediska Kaprun - Kitzsteinhorn v rakouských Alpách. V neděli večer jsme naplnili autobus svými kufry, lyžáky, lyžemi, ale i snowboardy a vydali jsme se na cestu. Časně ráno jsme dojeli do penzionu, převlékli se do sportovního oblečení a nadšeně jsme vyrazili na sjezdovku.

Kromě deštíku na uvítanou jsme následující dny měli azuro a bezvětří. Sjezdovky byly dobře upravené, nemuseli jsme čekat dlouhé fronty na vleky a odvážní měli možnost vyjet speciální kabinkou na vyhlídkovou plošinu v nadmořské výšce 3029 m.n.m., ze které lze shlédnout Národní park Vysoké Taury. V úterý a středu večer jsme si udělali krátké výlety, navštívili jsme blízké lyžařské městečko Zell am See a středeční večer jsme strávili sledováním čertovské show - Krampus, typické pro Rakousko. Pekelníci vypadali velmi děsivě, měli propracované kostýmy a některým z nás uštědřili i ránu ocasem. Ve čtvrtek po lyžování jsme povečeřeli a se smutkem, že už lyžák končí, naložili zavazadla a vyrazili na cestu domů. Všichni jsme si tento zájezd moc a moc užili a budeme se těšit na další v nadcházejících letech.

za studenty Pavlína Gavlasová 4.A