Školní akce

V záři neonu

Gymples 2024? Neon night? Jen další ze školních plesů, nebo nezapomenutelný večer? Pojďte se s námi podívat, jak tato party dopadla!

Prvního března tohoto roku se v prostorách Kulturního centra ve Frýdlantu nad Ostravicí konal školní ples zdejšího gymnázia. A my jsme si ho samozřejmě nemohli nechat ujít. Už u vchodu nás vítají zářivé balonky a chytlavá hudba ozývající se z nitra budovy. Davem lidí se snažíme prodrat ke stánku s prodejem tomboly a dále do kýženého sálu. Po cestě se ptáme návštěvníků na jejich očekávání. „Gymples je vždycky super, už se nemůžu dočkat půlnočního překvapení!“

Je za pět minut osm. Za chvíli to všechno vypukne. Na pódium vstoupí dvě mile vypadající slečny a provedou nás celým programem večera – včetně námi očekávané velké tomboly. Poté dívky odejdou a DJ uvede ještě jeden song. A co se děje dál? Zhasnou světla a z pódia kráčí na parket nespočet siluet. Rozezní se hudba a UV světla ozáří všechny ty neonové barvy, kterými jsou tanečníci pokryti. Dav jásá. Náhle si skupina ulehá na parket. Oddělí se od nich dívka, jež je následně vyzdvižena na obruč visící ve vzduchu. Všichni tajíme dech a máme pocit, že létáme ve vzduchu spolu s ní. Po dechberoucí performanci následují další sestavy, při nichž jen sílí nadšené výkřiky publika. A náhle je konec, tanečníci se uklání a za bouřlivého potlesku odchází z parketu.

A my se dále vyptáváme bývalých maturantů gymnázia na jejich pocity. „Moc jsem se na ples těšila, každý rok tu chodíme s kamarády z gymplu, ale toto naprosto předčilo má očekávání!“

Za chvíli z mikrofonu zazní prosba o opětovné vyklizení parketu. A následuje poutavá světelná show. Pár předvádí všelijaké dovednosti s vějíři či šátky a my z nich nemůžeme spustit oči.

Pozornost jsme opět obrátili k pódiu a nyní se ptáme: kdo bude králem a královnou plesu za rok 2024? A kdo vyhraje úžasné ceny z tomboly, jako vstupenky na Beats for love, Playstation nebo chlebík od paní učitelky Hermanové? Před našima očima se střídá jeden obdarovaný člověk za druhým a na konci se už jen snažíme skrýt zklamání z námi neobdržených cen.

Během večera málem protančíme střevíčky, když vtom si všimneme, že se cosi chystá. A za chvíli se již před námi kroutí tanečníci do rytmu skladby od Eminema. Následuje šokující představení kluků v dívčích šatech, tančících na Single ladies, a pak už na parket vybíhají studenti s vlajkami vlajícími za zády. Postupně nám se stylem a humorem představují jednotlivé školní předměty – zeměpis, dějepis, španělštinu…, z nichž nás osloví především ekonomie a bougie Money, Money, Money od Abby nebo představení online výuky v županech za tónů Lazy song. Tanečníci sklízí nadšený potlesk a my se pomalu ubíráme k odchodu.

Dnes jsme prožili večer plný zábavy, skvělého programu, nadšených diváků a chytlavé hudby. Zkrátka večer v záři neonů.

Lara Macurová, 5. A