Školní akce

Stromy pro Ondřejník

Stromy pro Ondřejník

Dne 15.10. jsme měli možnost zúčastnit se akce Stromy pro Ondřejník, kterou pořádal Krajský úřad Moravskoslezského kraje spolu s Biskupskými lesy. Cílem bylo vysadit mladé stromky na místech zničených kůrovcem.

>Po příjezdu na místo konání v blízkosti chaty Solárky nám lesníci ukázali, jak stromky vysazovat a seznámili nás s jejich prací. Rozdělili jsme se do dvojic a hurá na to. Po práci jsme se ohřáli u táboráku, bylo pro nás přichystáno malé občerstvení a také jsme měli možnost dozvědět se zajímavé informace o lesní zvěři.

Prožili jsme velmi přínosný den a to hned ze dvou důvodů. Mohli jsme si vyzkoušet práci lesníků a podílet se na zalesnění Ondřejníku. Za odměnu jsme dostali tašku s občerstvením a drobný dárek. Získali jsme další zkušenosti, užili si i spoustu zábavy a strávili zajímavé chvilky s lesníky. Myslím si, že můžu říct nejen za sebe, ale i za celou třídu - byl to skvělý den strávený se spolužáky mimo školu po tak dlouhé době. Tímto bychom chtěli všem organizátorům poděkovat především Moravskoslezskému kraji, Biskupským lesům a Roubence Ondřejníček.

Barbora Dostálová, Anna Palicová 2.A.

Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí,
nám. T. G. Masaryka 1260,
příspěvková organizace,
739 11 Frýdlant nad Ostravicí
IČ:00601403
RED IZO: 600016251
Datová schránka: z64jrq3
Email:
Elektronická podatelna:

Sledujte nás

Image

Moravskoslezský kraj
28. října 117, 702 18 Ostrava
www.msk.cz

Image