Školní akce

Projektové dny v Praze

Projektové dny v Praze

Náš výlet na exkurzi do Prahy začal v pondělí 21.11. 2023 ráno. Všichni jsme se sešli na vlakovém nádraží, odkud jsme zanedlouho odjížděli do Ostravy a pak dále do Prahy. Cesta byla veselá a plná zábavy s očekáváním, co všechno zažijeme. 

Když jsme odpoledne dojeli na místo, vypravili jsme se do Národního muzea. Prohlídka muzea byla kouzelná, viděli jsme spoustu expozic se zvířaty, rostlinami a minerály, zajímavá byla i část věnovaná českým dějinám. Celé muzeum bylo krásně zdobené a všichni odcházeli v úžasu. Byl už podvečer a vše svítilo. Pokračovali jsme tedy přes Václavské náměstí do velkého hračkářství Hamley’s, kde jsme měli na chvíli volno. Poté jsme šli najít hotel, abychom si mohli odložit a trochu si odpočinout. V hotelu Bene se nám líbilo a všichni na nás byli velmi milí. Naše další kroky směřovaly do nákupního centra Palladium. Na večerní procházce jsme pak obdivovali nádhernou Prahu, viděli jsme orloj, Prašnou bránu, Staroměstské náměstí a mnoho dalšího.

Druhý den ráno jsme šli na hotelovou snídani, sbalili jsme si věci a pokračovali jsme v cestě na další exkurzi – tentokrát do Národního divadla. V Národním divadle jsme si prohlédli hlediště a rozdělili se do čtyř skupin. Každá skupina měla své téma a pracovní list v tabletu. Má skupina dostala téma „české drama“, zajímali jsme se tedy o Josefa Kajetána Tyla a ostatní. Za hodinu a půl jsme měli vše hotovo. A tak byl čas podělit se s ostatními o to, co všechno jsme zjistili. Všem se Národní divadlo moc líbilo a určitě se tam rádi znovu podíváme.

Projektové dny v Praze byly skvělé, zábavné a dobrodružné. Myslíme si, že celá třída si tento výlet opravdu užila. Moc děkujeme za úžasnou příležitost dostat se do Národního divadla a Národního muzea. Tato cesta se opravdu vydařila a doufáme, že nebyla poslední. 

Mája a Kristina 
 
Na prezentaci se můžete podívat zde.  
Na video se můžete podívat zde
 
Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí,
nám. T. G. Masaryka 1260,
příspěvková organizace,
739 11 Frýdlant nad Ostravicí
IČ:00601403
RED IZO: 600016251
Datová schránka: z64jrq3
Email:
Elektronická podatelna:

Sledujte nás

Image

Moravskoslezský kraj
28. října 117, 702 18 Ostrava
www.msk.cz

Image