Školní akce

Exkurze Landek

Sochařská výstava a návštěva výstavy Postřehy z krajiny Jiřího Sibinského

V rámci projektu Co nosím v hlavě nám připravil Spolek pobeskydských výtvarníků v čele s panem PhDr. Karlem Bogarem exkurzi do sochařského parku pod Babí horou v Těrlicku-Hradišti. V překrásné krajině jsme si mohli prohlédnout kamenná umělecká díla vytvořená na pravidelném sochařském sympoziu  Těrlicko -Landek.

Celou prohlídkou nás provázel, jeden z organizátorů a pravidelných účastníků sympozia, havířovský sochař Martin Kuchař. Ten nám popsal, jak jednotlivé sochy vznikaly a kdo jim vdechl život. Poté jsme se přesunuli do muzea v Šenově, kde už na nás čekal horký čaj, uvítaly nás milé paní průvodkyně a samotný autor výstavy nazvané Postřehy z krajiny  - malíř, grafik a sochař Jiří Sibinský. Celá expozice byla věnována jeho celoživotnímu dílu. Prohlédli jsme si kresby i litografie z mistrových uměleckých začátků, olejomalby krajin a zátiší z osmdesátých, devadesátých let, ale i nejnovější velká abstraktní plátna zhotovená moderními kombinovanými technikami. Mistr Sibinský nám osobně popisoval vývoj své tvorby a odpovídal na naše zvědavé otázky. 

Celá exkurze proběhla ve velmi příjemném duchu a my ještě jednou moc děkujeme pánům Bogarovi, Kuchařovi a Sibinskému za opravdu velmi zajímavý den nabitý výtvarným uměním.

Mgr. Dagmar Drábková

 
Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí,
nám. T. G. Masaryka 1260,
příspěvková organizace,
739 11 Frýdlant nad Ostravicí
IČ:00601403
RED IZO: 600016251
Datová schránka: z64jrq3
Email:
Elektronická podatelna:

Sledujte nás

Image

Moravskoslezský kraj
28. října 117, 702 18 Ostrava
www.msk.cz

Image