Školní akce

Dopoledne s americkým diplomatem a hry v mobilním zábavném americkém centru

Dne 21.11. naši školu navštívil americký atašé pro kulturu z Velvyslanectví v Praze, ředitel Amerického centra a také zástupci organizace Opona s komponovaným pořadem ´Amerika na dosah´.

Studenti maturitních tříd 4.B a 6.A měli nejprve besedu s žurnalistou a diplomatem panem Toddem Jurkowski, která pojednávala nejen o vzájemných vztazích USA a ČR, médiích, fake news, atd. - ale také např. o životě diplomata v zahraničí, včetně odpovědí na četné otázky studentů.
Následně si studenti zahráli online hru Harmony square, která měla za cíl rozvíjet kritické myšlení a mediální gramotnost studentů.
Po poledni se studenti 4.B, 6.A, 2. B i 4.A přesunuli do tělocvičny, kde si v zábavné mobilní zóně amerického centra  postupně mohli vyzkoušet různá prostředí virtuální reality, 3D tiskárnu, poskládat celou puzzle mapu USA, různé hry na X-boxu, ale také Corn-hole, americký fotbal a baseball.
Všichni studenti si tento americký den před ´Thanksgiving´ skvěle užili a měli spoustu legrace.

EVi

Na video se můžete podívat zde a zde.