Ve španělské Granadě

Ve dnech 22. - 29. 4. 2023 se žáci našeho gymnázia spolu se studenty z Turecka a Polska zúčastnili projektu Erasmus+ na téma “Our DigiLife” (Náš život na sociálních sítích) ve Španělsku.

Organizátorem mezinárodního setkání byla škola Centro Ave María La Quinta

První den jsme strávili v Malaze, kde jsme navštívili rodný dům Pabla Picassa, arabskou pevnost Alcazaba a celý den jsme zakončili tradiční španělskou večeří. Většinu dnů projektu jsme strávili  v Granadě, kde jsme byli ubytováni ve španělských rodinách. Poznali jsme nejznámější památky města, navštívili jsme např. třetí největší nákupní středisko ve Španělsku nebo také tamní nejznámější památku Alhambru, sídlo arabských panovníků. V rámci projektu “Our Digilife” jsme se naučili bojovat s kyberšikanou, či jak být v bezpečí na internetu. Všichni jsme se zdokonalili v anglickém i ve španělském jazyce. Byla to skvělá a jedinečná příležitost pro všechny z nás.
Děkujeme.

Matěj Nádvorník, 1. B

Na prezentaci z projektového setkání se můžete podívat zde

Video můžete vidět zde