Sport nás spojuje

Pod tímto heslem se v květnu uskuteční další z řady výměnných pobytů na naší partnerské škole ve Friedlandu v Německu. Kromě tradičního poznávacího programu tentokrát zahrne účast na oslavách 200. výročí založení prvního německého sportovního spolku, v jejichž rámci se také odehraje mezinárodní školní volejbalový turnaj.

Jsme velmi rádi, že naši studenti tuto možnost mají. Dostávají tak možnost nejen poznat kousek německé přírody, kultury a některé památky, ale také aktivně uplatnit své jazykové schopnosti (němčinu i angličtinu), projevit týmového ducha při sportování a zejména nahlédnout pod pokličku všedního života v sousední zemi, neboť budou jako vždy ubytováni v rodinách studentů partnerské školy.

Předběžný program zahrnuje zastávky v Drážďanech a Berlíně a prohlídku nejzajímavějších památek, jako např. Galerie starých mistrů ve Zwingru nebo kupole Říšského sněmu, zájezd do Stralsundu a návštěvu mořského muzea, výlet na kánoích po blízkých jezerech, volejbalový turnaj na friedlandském gymnáziu a další aktivity. Projekt podporuje Fond česko-německé budoucnosti a rodičovské sdružení GM klub.