Španělsko – Česko 2022

Projektové setkání mezi španělskou školou IES Escultor Juan de Villanueva a naším gymnáziem jsme začali připravovat již v únoru 2022 v rámci získané akreditace Erasmus+.

A konečně 17. září deset našich studentů vyrazilo do Pola de Siero na týdenní výměnný pobyt, na který navázal rovnou pobyt čtrnácti španělských studentů u nás. Během dvou náročných, ale krásných týdnů studenti navázali nejen přátelství, ale taky si vyzkoušeli soutěžní debaty na téma inkluze, digitalizace a potřeby znalosti cizích jazyků, poznali systém školství v daných zemích, kulturu a zajímavosti španělského regionu Asturie a Ostravska a samozřejmě procvičili cizí jazyky.
Domů se vrátilo jen deset Španělů, čtyři zůstali další tři týdny. Iris, Daniela, Iyán a Ana se zapojili do aktivit mezinárodního projektu Erasmus+ Save Our Blue Planet a vyzkoušeli si studium na našem gymnáziu podle jen trochu upraveného rozvrhu 3. B a 5. A. S nimi se potom do Španělska vydali jejich čeští spolužáci, kteří budou studovat na španělské škole rovněž 21 dnů. Už se těšíme na jejich vyprávění.

Soňa Macurová

logo Funded by the EU bile

Prezentaci z dvoutýdenního španělsko-českého setkání si můžete prohlédnout zde

Video se soutěžní debaty si můžete prohlédnout zde