Erasmus+ a výměnné pobyty

S Erasmem v Asturii

S Erasmem v Asturii

V sobotu 4. května 2024 odletělo 9 našich studentů do Španělska na týdenní výměnný pobyt za studenty z partnerské školy IES Escultor Juan de Villanueva z Pola de Siero, z Asturie.

Již od počátku byla naše cesta provázena nezapomenutelnými zážitky, počínaje přenecháním většiny našich zavazadel na vídeňském letišti. Se zbytkem našich věcí, pečlivě uložených v igelitových pytlích, jsme šťastně doletěli do Barcelony. Zde jsme poprvé mohli okusit kousek Španělska. Navštívili jsme monumentální kostel Sagrada Familia, prošli jsme se po pláži a ochutnali tradiční španělskou kuchyni.

V neděli večer jsme se opět (po měsíci) setkali s našimi výměnnými studenty, kteří nás následně ubytovali ve svých domovech v Pola de Siero. Celý týden nás provázelo téma Svatojakubské cesty. Hned ze začátku jsme se na příklad vydali do dvou největších měst Asturie, Gijónu a Ovieda, která jsou součástí Svatojakubské cesty a ukazují poutníkům další směr.

Ve středu jsme zamířili do místního dinoparku a poté jsme si konečně mohli na vlastní kůži vyzkoušet kousek této cesty. Úsek podél hor a pobřeží moře byl skutečně kouzelný. Čtvrteční dopoledne jsme strávili debatováním na téma "The young generation is too vulnerable to adapt to new situations and find it difficult to step out of their comfort zone". Po této výměně názorů jsme navštívili starostu Pola de Siero. V pátek jsme se obuli do turistické obuvi a vyrazili do hor k ledovcovým jezerům Lagos de Covadonga, která leží na území národního parku Picos de Europa. Součástí tohoto výletu byla také návštěva baziliky sv. Marie, která zde byla postavena mezi skalami.

Poslední den naší výpravy jsme strávili se svými hostitelskými rodinami, s nimiž jsme se večer rozloučili, a vydali jsme se na cestu zpátky domů. Už v letadle se nám po nich stýskalo a doufáme, že tuto půvabnou zemi někdy opět navštívíme.

Na prezentaci z výměnného pobytu se můžete podívat zde

Natálie Koribaničová a Miroslav Stýskala, 3. B

 

logo Funded by the EU bile

 

 

 

Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí,
nám. T. G. Masaryka 1260,
příspěvková organizace,
739 11 Frýdlant nad Ostravicí
IČ:00601403
RED IZO: 600016251
Datová schránka: z64jrq3
Email:
Elektronická podatelna:

Sledujte nás

Image

Moravskoslezský kraj
28. října 117, 702 18 Ostrava
www.msk.cz

Image