Projekt “Healthy Body, Healthy Mind” s IES Escultor Juan de Villanueva

V neděli 3. března 2024 jsme přivítali skupinu 10 španělských studentů se svými učiteli z partnerské školy IES Escultor Juan de Villanueva z Pola de Siero, z Asturie.

Společně strávený týden byl nabitý aktivitami. Kromě prezentací o sobě a své škole a debaty v angličtině na téma “Live a life without limits. All things are possible to those who believe” jsme navštívili Olomouc, která patří k místům Moravskoslezského svatojakubského Camina. Taky jsme vyšli na Ondřejník a vyjeli na Pustevny. Koncem týdne jsme zajeli do Velkého světa techniky a protáhli se na horolezecké stěně. Někteří dokonce vylezli i na Lysou horu.

V sobotu jsme se se španělskými kamarády sice rozloučili, ale ne na dlouho. V květnu pojedeme za nimi do Španělska.

Na prezentaci z španělsko-českého setkání se můžete podívat zde

Na prezentaci o Moravskoslezské svatojakubské poutní cestě se můžete podívat zde

Soňa Macurová

logo Funded by the EU bile