Němečtí studenti u nás, únor 2015

Ve dnech 23.-27. února k nám opět zavítali studenti naší partnerské školy z německého Friedlandu. I přes jistou nepřízeň počasí si němečtí i čeští studenti jistě projekt užili.

Čekaly je různé aktivity, například lyžování v beskydských střediscích, pizza, bowling, návštěva výrobny svíček, valašský skanzen, fitness centrum a mnoho dalších.

Nechyběla samozřejmě ani prohlídka našeho města a školy, včetně ochutnávky mnoha delikates, které nabízí proslulá ústavní restaurace Eurest, po níž se mnozí němečtí studenti jistě oblizovali až za ušima. Mnozí účastníci projektu si nepochybně značně zlepšili své znalosti německého i anglického jazyka a také našli nové přátele. Týden všem utekl jako voda, jak to již při dobré zábavě bývá, a účastníci expedice se 27. 2. museli zase vydat na zpáteční cestu.

Máte-li zájem se podobného projektu zúčastnit, nezoufejte!

Výměnný pobyt probíhá pravidelně v dvouletých intervalech, vaše účast je vítána!