Erasmus+ a výměnné pobyty

Němečtí studenti u nás

Němečtí studenti u nás

V týdnu od 2. května 2022 navštívila naši školu početná skupina studentů z partnerského gymnázia v německém Friedlandu.

Dlouho očekávaný autobus s Němci a jejich doprovodem přijel v osm hodin večer, poté následovalo rychlé seznámení a odjezd do nových rodin.
V úterý ráno všichni vyrazili na prohlídku hasičské stanice ve Frýdku-Místku. Na čtyřech stanovištích si postupně vyzkoušeli první pomoc, přijímání hovoru na tísňové lince 112, řešení komplikovaných situací ve virtuální realitě a prolézání polygonem. Následoval oběd a bowling. Odpoledne několik párů vyrazilo na procházku na Ondřejník. Další den se studenti vydali na Pustevny lanovkou, která vyděsila nejednoho účastníka. Po lehce vyčerpávající (asi dvoukilometrové) túře dorazili k nejvyššímu bodu cesty – k soše Radegasta. Po krátké zastávce v Libušíně a okolí se všichni opět přesunuli dolů do Trojanovic, kde strávili příjemné dvě hodiny prolézáním Tarzánie. Toto si někteří Němci a jejich učitelé užili natolik, že zkusili i „freefall“. Českým žákům to bylo zakázáno se slovy: „Chceme vás přivést domů celé.” Ve čtvrtek celou výpravu nadchla U6 a Svět vědy a techniky v Ostravě, kde si každý mohl vyzkoušet spoustu zajímavých činností. Početnější skupina studentů také pravidelně po školních programech navštěvovala hřiště, kde to, dle slov člena T.G.M. Times, „byla zábava”. V pátek se pak tvořily a přednášely prezentace o jednotlivých dnech, němečtí kamarádi měli možnost si prohlédnout školu a jejich vyučující navštívili starostku města. A také proběhlo poslední zvonění. Nakonec už jen nastalo loučení, které se neobešlo bez slz. 
Děkujeme paní profesorce Pavlicové a Genserové za organizaci celého pobytu a těšíme se na naši cestu do Friedlandu v září 2022. 
 
Na prezentaci z pobytu se můžete podívat zde
 
Na video z pobytu se můžete podívat zde
 
Lara Macurová
 
 
 
Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí,
nám. T. G. Masaryka 1260,
příspěvková organizace,
739 11 Frýdlant nad Ostravicí
IČ:00601403
RED IZO: 600016251
Datová schránka: z64jrq3
Email:
Elektronická podatelna:

Sledujte nás

Image

Moravskoslezský kraj
28. října 117, 702 18 Ostrava
www.msk.cz

Image