Měsíční pobyt ve Francii

V březnu letošního roku nám (Nikol Babkové a Pavle Kutálkové) byl umožněn v rámci programu Erasmus+ studijní pobyt na jihu Francie, konkrétně v Nîmes.

Po dobu čtyř týdnů jsme navštěvovaly místní Lycée Philippe Lamour, a byly tak součástí francouzského vzdělávacího systému. Zdokonalovaly jsme nejen francouzštinu, ale také znalosti z oblasti historie, geografie, literatury a filozofie. Společně s místními studenty jsme se také zúčastnily zájezdu do opery v Montpellier.

Během školního týdne jsme bydlely na internátě, který se nacházel v areálu školy, kdežto víkendy jsme trávily u hostitelských rodin, se kterými jsme objevovaly krásy Provensálska. Měly jsme možnost navštívit proslulý Avignon, digitální výstavu obrazů Van Gogha, dále být součástí narozeninových oslav, a dokonce se i podívat k moři. Přestože jsme se nacházely v jižní Francii, zažily jsme i kousek španělské kultury v podobě býčích zápasů, zvaných korida, které se v tomto regionu těší velké popularitě.

V průběhu našeho pobytu jsme se také seznámily s dalšími zahraničními studenty z Itálie, Řecka a Německa, především však se studentkami z Rakouska, se kterými jsme shodou okolností sdílely pokoj, a trávily tak spolu mnoho času prozkoumáváním centra města a jeho památek.

Z pobytu jsme si odnesly nespočet zážitků, zkušeností, znalostí, ale zejména nových mezinárodních přátelství. Podrobnější informace se dozvíte na našem blogu

Nikol Babková, 5. A

logo Funded by the EU bile