Job shadowing ve Španělsku

V polovině října jsem měla možnost vycestovat na týden do naší partnerské školy IES Escultor Juan de Villanueva v Pola de Siero ve španělské Asturii.

Doprovodila jsem domů čtyři španělské studenty, kteří pobyli 3 týdny u nás, a spolu s nimi také čtyři jejich hostitele, na které třítýdenní pobyt ve Španělsku teprve čekal.
Job shadowing je výborná možnost, jak se seznámit s výukou v cizí zemi, můžete sledovat kolegy učitele v jejich hodinách, porovnáte různé metody výuky a získáte touto cestou nové poznatky a zkušenosti. Jsem za tuto příležitost velmi vděčná. Strávila jsem týden ve společnosti úžasných kolegů, milých a velmi vstřícných, poznala jsem nová zajímavá místa, zjistila jsem, jak vysokou úroveň má výuka cizích jazyků na této škole a upevnila jsem se v přesvědčení, že je důležité na sobě stále pracovat .
Věřím, že i pro naše čtyři studenty bude jejich pobyt v Pole de Siero nezapomenutelným zážitkem, který je obohatí na celý život , nejen po stránce jazykové.

Dita Říhová

logo Funded by the EU bile