Indičtí a italští studenti u nás

V neděli 15. října k nám na týden přijeli indičtí a italští studenti. Ti strávili týden nejen v naší škole, ale také poznávali krásy okolí a zažili pobyt v českých rodinách. Naopak naši studenti poznají jejich zvyky a kulturu na konci listopadu.

Společně se studenty k nám v pondělí zavítal i indický velvyslanec, který v Janáčkově síni pronesl pár slov a přivítal studenty. Indičtí studenti si pro nás připravili taneční vystoupení a náš školní sbor zazpíval na uvítanou české písně.

Úterní ráno jsme zahájili debatou tří mezinárodních týmů na téma healthy lifestyle neboli zdravý životní styl, kterému se celý tento pobyt věnoval. Následně jsme jeli do Světa techniky v Ostravě a někteří z nás se večer byli podívat i na hokej.

Další dny jsme se rozhodli vyjít na Ondřejník, zhlédli jsme balet Carmen a vyjeli jsme i do Polska, do Osvětimi, kde jsme se přiučili o historii holokaustu a poté se prošli po Krakově.

Poslední den jsme strávili ve městě Štramberk, ve kterém jsme si povídali o historii města,  také jsme si vyzkoušeli orientační běh v parku. Nesměla chybět ani tradiční cukrárna, kde nám ukázali, jak se vyrábí štramberské uši.

Z celého pobytu jsme si odnesli úžasné zážitky, na které budeme s našimi novými kamarády dlouho vzpomínat.

Sofie Křivová, 3. A