Další projekty

Projekt Otevřená věda

V pondělí 11. února 2013 proběhlo na našem gymnáziu školní kolo soutěže Středoškolská odborná činnost a zároveň přehlídka prací, které vznikají v programu Otevřená věda. Práce se prosadily i v okresním kole.

V tento den se sešli ve fyzikálně zájemci z řad studentů a profesorů, aby se podívali, co zajímavého vyzkoumali jejich nadaní spolužáci. Na setkání přijali pozvání také hosté, doc. René Kalus z Katedry aplikované matematiky a doc. Petr Alexa z Institutu fyziky VŠB-TU v Ostravě. Byly představeny dvě hotové práce a dvě témata, na kterých se ještě intenzivně pracuje.

Lukáš Červenka a Pavel Valach: Integrace GNU/Linux do školní sítě Windows

Vojtěch Brlík: Semikvantitativní studie avifauny lokality Metylovičky (možnosti analýzy kompletních seznamů pozorovaných druhů )

Vojtěch Pečinka: Monte Carlo simulace atomových a molekulových mikrosystémů

Marie Hlavačková : Měření gama radioaktivity minerálních vod

4. dubna se na SPŠ ve Frýdku Místku konalo okresní kolo soutěže Středoškolská odborná činnost. Obě naše práce postoupily do krajského kola a Lukáš Červenka a Pavel Valach se dokonce stali absolutními vítězi napříč soutěžními kategoriemi. Někteří členové poroty nám tiše záviděli funkční linuxovou síť i studenty, kteří se o ni s láskou starají.

Všem třem studentům přejeme hodně štěstí v krajském kole, které se koná 14. května v Opavě.

Soutěž Středoškolská odborná činnost
Projekt Otevřená věda pro nadané studenty

Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí,
nám. T. G. Masaryka 1260,