Další projekty

Projekt Otevřená věda

Projekt Otevřená věda probíhá pod záštitou Akademie věd ČR. Otevírá cestu k vědě studentům, pedagogům i veřejnosti. V rámci projektu jsou realizovány studentské vědecké stáže přímo na pracovištích Akademie věd ČR, jsou pořádány veletrhy vědy, výstavy školení učitelů.

Oficiální stránky projektu Otevřená věda

V pondělí 11. února 2013 proběhlo na našem gymnáziu školní kolo soutěže Středoškolská odborná činnost a zároveň přehlídka prací, které vznikají v programu Otevřená věda. Práce se prosadily i v okresním kole.

V tento den se sešli ve fyzikálně zájemci z řad studentů a profesorů, aby se podívali, co zajímavého vyzkoumali jejich nadaní spolužáci. Na setkání přijali pozvání také hosté, doc. René Kalus z Katedry aplikované matematiky a doc. Petr Alexa z Institutu fyziky VŠB-TU v Ostravě. Byly představeny dvě hotové práce a dvě témata, na kterých se ještě intenzivně pracuje.

Lukáš Červenka a Pavel Valach: Integrace GNU/Linux do školní sítě Windows

Vojtěch Brlík: Semikvantitativní studie avifauny lokality Metylovičky (možnosti analýzy kompletních seznamů pozorovaných druhů )

Vojtěch Pečinka: Monte Carlo simulace atomových a molekulových mikrosystémů

Marie Hlavačková : Měření gama radioaktivity minerálních vod

Oficiální stránky projektu Středoškolská odborná činnost

4. dubna 2013 se na SPŠ ve Frýdku Místku konalo okresní kolo soutěže Středoškolská odborná činnost. Obě naše práce postoupily do krajského kola a Lukáš Červenka a Pavel Valach se dokonce stali absolutními vítězi napříč soutěžními kategoriemi. Někteří členové poroty nám tiše záviděli funkční linuxovou síť i studenty, kteří se o ni s láskou starají.

Všem třem studentům přejeme hodně štěstí v krajském kole, které se koná 14. května v Opavě.