Úspěchy žáků gymnázia

Úspěchy našich studentek v krajském kole soutěže SOČ

V pátek 3. května 2024 se v areálu VŠB v Ostravě konalo krajské kolo soutěže Středoškolská odborná činnost. Naši školu reprezentovaly tři studentky z 5.A.

Nela Pěnkavová se svou prací Metody kryoprezervace zelených řas vhodných k biotechnologickému využití získala 3. místo v oboru molekulární biologie.

Claudie Macurová se svou prací Vliv stájového mikroklimatu na mléčnou užitkovost dojnic v systému robotizovaného dojení získala 2. místo v oboru zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství.

Lara Kathleen Macurová se svou prací Porovnání složení vybraných léčiv různého stáří pomocí diferenční skenovací kalorimetrie získala 1. místo v oboru chemie. Všem studentkám gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Markéta Šoferová