Úspěchy žáků gymnázia

Úspěch studentky našeho gymnázia v překladatelské soutěži Juvenes Translatores

Úspěch studentky našeho gymnázia v překladatelské soutěži Juvenes Translatores

Naše škola se stejně jako v předchozích letech přihlásila do mezinárodní překladatelské soutěže Juvenes Translatores.

Bohužel jsme do evropského kola nebyli vylosováni. Nevylosované školy se však mohou zúčastnit českého národního kola této soutěže. V letošním roce bylo do tohoto národního kola přihlášeno 39 překladů z 20 škol.

Našeho školního kola se zúčastnilo 14 studentů, 12 z nich překládalo z anglického jazyka, 1 z jazyka polského a 1 z jazyka francouzského. Z těchto 14 překladů byly jako dva nejlepší vybrány překlady Jirky Kadlece ze 3. B a Hany Sanitrové ze 6. A, aby reprezentovaly naši školu v celostátní soutěži. Překlad Hany Sanitrové v této soutěži zvítězil. Vítězce upřímně gratulujeme a věříme, že tento úspěch bude motivací pro ostatní studenty k účasti v soutěži v dalších letech.

Mgr. Jana Grzymková

Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí,
nám. T. G. Masaryka 1260,
příspěvková organizace,
739 11 Frýdlant nad Ostravicí
IČ:00601403
RED IZO: 600016251
Datová schránka: z64jrq3
Email:
Elektronická podatelna:

Sledujte nás

Image

Moravskoslezský kraj
28. října 117, 702 18 Ostrava
www.msk.cz

Image