Úspěchy žáků gymnázia

Studenti našeho gymnázia třetí v České republice v Náboji!

V pátek 21. dubna 2023 se v České republice konala velmi prestižní mezinárodní matematická soutěž Náboj. Náboj se koná ve více zemích, kromě Česka a Slovenska hlavně v Polsku a Maďarsku, letos se Náboje účastnily týmy z 12 zemí světa.

Soutěžící tak mají jedinečnou příležitost porovnat si své matematické dovednosti s vrstevníky z jiných zemí. V České republice Náboj probíhá v Praze a Opavě. Letos se Náboje v Opavě zúčastnily z naší školy čtyři týmy. Moc chválíme všechny studentky a studenty za snahu a nasazení.

Velká pochvala náleží týmu z 6. A ve složení Jirka Polách, Honza Opěla, Petr Lanča, Vojta Blažek a Martina Plevová, kteří se v kategorii Senior umístili v České republice na vynikajícím 24. místě ze 135 týmů. Blahopřejeme, jste výborní!

Největším překvapením pak bylo fantastické umístění týmu ve složení Lara Macurová, Žofie Pánková, Claudie Macurová, Štěpán Svoboda a Petr Šimeček v kategorii Junior. Naši studenti byli v Opavě PRVNÍ (!), v České republice jim patří neuvěřitelné 3. místo z 136 týmů. Blahopřejeme, jste výborní!

Všem studentů děkujeme za reprezentaci školy.

IS