Školní akce

Výstava maturantů

V pátek 12. dubna 2024 o velké přestávce byla v prostorách galerie gymnázia zahájena slavnostní vernisáží výstava výtvarných prací letošních maturantů estetické výchovy.

Přítomni byli, kromě vedení gymnázia, pedagogů a žáků, také naši milí hosté z německé partnerské školy Friedlant. Vernisáž zahájila ředitelka gymnázia Ing. Petra Schwarzová spolu s vyučující estetické výchovy Mgr. Dagmar Drábkovou. Vzhledem k tomu, že letos bude maturovat z tohoto předmětu 14 žáků, kteří se ucházejí o přijetí nejen na umělecké a pedagogické vysoké školy, maturanti představili své práce jen velmi krátce s tím, že případné otázky zodpoví návštěvníkům výstavy během její prohlídky.

Výtvarné techniky, které zde studenti prezentovali, byly vskutku pestré – kresba, malba, šperky, fotografie, dokonce si návštěvníci mohli vyzkoušet na vlastní kůži i happening.

Výstavu využili studenti převážně jako prezentaci svého vlastního portfolia prací, ale mnozí si zde vyzkoušeli i práci galeristy, kdy uspořádali výstavu některým výtvarníkům z řad svých známých a přátel.

Zajímavé byly i vystavené práce dětí předškolního věku, kde maturantky sledovaly a komentovaly jejich vývojovou kresbu.

I když jsme byli limitováni časem mezi vyučovacími hodinami a přestávka uběhla velmi rychle, stihli jsme si společně připít nealkoholickým šampaňským a popřát nejen našim výtvarníkům úspěšné složení maturitních zkoušek a přijetí na VŠ.