Úspěchy v projektech Erasmus+

Schválením nového projektu Erasmus+, jenž se týká školního partnerství, naše škola naváže na tradici úspěšné realizace evropských projektů.

Mezi nejzdařilejší z nich patří  mobilita vyučujících - Evropskou školou k větší konkurenceschopnosti (2016), který byl zařazen mezi příklady dobré praxe stejně jako Exceptional Technique in Everyday Issues and More.

Tomuto projektu se věnuje článek (na straně 13) v publikaci Programování (nejen) v mezinárodních projektech, kterou naleznete níže.

Díky projektové práci jsme získali 3D tiskárnu a hned ji využili v následujícím projektu The Town I Want to Live in: A Sustainable Approach. Tento poslední byl oceněn Quality Label (značkou kvality).

Nový projekt se jmenuje Save Our Blue Planet, jsou do něj zapojeny tři školy, kromě našeho gymnázia, taky střední škola Nazilli Anadolu Lisesi z Turecka a Spojená škola v Ivanke pri Dunaji. Hlavními tématy jsou: ekologie, globální oteplování, znečištění a recyklace.

Prvním úkolem je vytvořit návrh loga projektu. Pokud máte dobrý nápad, neváhejte, vytvořte ho a návrh online zašlete Mgr. D. Drábkové do 10. 2. 2022. Z osmi nejlepších návrhů budou studenti zapojených škol online hlasováním vybírat ten nejlepší.

Soňa Macurová, koordinátorka Erasmus+