Ukrojeno pro Ukrajinu

Ještě před pár měsíci byla pro nás válka jen pojem z hodin dějepisu. Najednou se ale stala součástí našeho každodenního života. My jsme nechtěli zůstat u sledování internetových titulků a rozhodli se v rámci svých možností pomoci.

U nás na gymnáziu fungovaly  jako forma charitativních sbírek svačinkové dny, a tak měli jsme víceméně jasno. Zatím pokaždé se zapojila velká část studentů, nicméně letošní účast byla jednoznačně rekordní. K našemu milému překvapení se v každé třídě našel nemalý počet pekařů či cukrářů. Díky nim a také díky velkému zájmu ostatních žáků a učitelů se nám společně podařilo vybrat 15 200 korun. Veškerý výdělek poputuje Člověku v tísni.

Z této částky, která dalece přerostla naše původní odhady, máme velkou radost. Nicméně rozhodně neusínáme na vavřínech a momentálně připravujeme sbírku materiální, kterou bychom rádi pomohli ukrajinským běžencům, kteří našli azyl na KAMu v Malenovicích.

Přijde nám důležité pomáhat, když je to v našich silách, protože nikdy nevíme, do jaké situace se sami můžeme dostat.

Rozálie Kuběnová 5. A