Sraz abiturientů 1988

V pátek 19. 5. 2023 proběhl abiturientský sraz maturitního ročníku 1988. Naši bývalí studenti projevili zájem o prohlídku gymnázia. Porovnávali prostory školy před 35 lety a nyní.

Provedli jsme je i učebnami, které v době jejich studia ještě ani neexistovaly. Ze třídy zeměpisu se stala multimediální učebna, z laboratoře fyziky učebna výpočetní techniky s 3D tiskárnou, laboratoře chemie a biologie – staré a nemoderní – byly nahrazeny mnohem hezčími a moderněji vybavenými.

Za dobu jejich „nepřítomnosti“ vznikla i žákovská knihovna a nová sborovna, která připomíná spíše obývací pokoj s pracovnou než kancelář. Tam bývalé studenty přivítala ředitelka školy Ing. Petra Schwarzová společně se svou zástupkyní PhDr. Janou Krenželokovou.
Také kabinety učitelů se liší, i když tehdy je měli studenti možnost navštívit pouze výjimečně. Asi nejvíce zvědavosti vyvolala nově přistavěná moderní tělocvična.
Vzpomínek na studentská léta bylo hodně, ale nikoho nenapadlo říct, že se ve škole nic nezměnilo.