Aktuality

Projektové dny v Praze

Náš výlet na exkurzi do Prahy začal v pondělí 21.11. 2023 ráno. Všichni jsme se sešli na vlakovém nádraží, odkud jsme zanedlouho odjížděli do Ostravy a pak dále do Prahy. Cesta byla veselá a plná zábavy s očekáváním, co všechno zažijeme. 

Když jsme odpoledne dojeli na místo, vypravili jsme se do Národního muzea. Prohlídka muzea byla kouzelná, viděli jsme spoustu expozic se zvířaty, rostlinami a minerály, zajímavá byla i část věnovaná českým dějinám. Celé muzeum bylo krásně zdobené a všichni odcházeli v úžasu. Byl už podvečer a vše svítilo. Pokračovali jsme tedy přes Václavské náměstí do velkého hračkářství Hamley’s, kde jsme měli na chvíli volno. Poté jsme šli najít hotel, abychom si mohli odložit a trochu si odpočinout. V hotelu Bene se nám líbilo a všichni na nás byli velmi milí. Naše další kroky směřovaly do nákupního centra Palladium. Na večerní procházce jsme pak obdivovali nádhernou Prahu, viděli jsme orloj, Prašnou bránu, Staroměstské náměstí a mnoho dalšího.

Druhý den ráno jsme šli na hotelovou snídani, sbalili jsme si věci a pokračovali jsme v cestě na další exkurzi – tentokrát do Národního divadla. V Národním divadle jsme si prohlédli hlediště a rozdělili se do čtyř skupin. Každá skupina měla své téma a pracovní list v tabletu. Má skupina dostala téma „české drama“, zajímali jsme se tedy o Josefa Kajetána Tyla a ostatní. Za hodinu a půl jsme měli vše hotovo. A tak byl čas podělit se s ostatními o to, co všechno jsme zjistili. Všem se Národní divadlo moc líbilo a určitě se tam rádi znovu podíváme.

Projektové dny v Praze byly skvělé, zábavné a dobrodružné. Myslíme si, že celá třída si tento výlet opravdu užila. Moc děkujeme za úžasnou příležitost dostat se do Národního divadla a Národního muzea. Tato cesta se opravdu vydařila a doufáme, že nebyla poslední. 

Mája a Kristina 
 
Na prezentaci se můžete podívat zde.  
Na video se můžete podívat zde
 

Rychlý kontakt

Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí,
nám. T. G. Masaryka 1260,
příspěvková organizace,
739 11 Frýdlant nad Ostravicí
IČ:00601403
RED IZO: 600016251
 
 
Datová schránka: z64jrq3
Email:
Elektronická podatelna:

Zřizovatel školy

Moravskoslezsky kraj logo

Moravskoslezský kraj
28. října 117, 702 18 Ostrava
www.msk.cz

prispevkova_organizace_msk

Hledat