Aktuality

Naše gymnázium se prezentovalo v Indii

Naše gymnázium se prezentovalo v Indii

V půlce prosince 2021 jsme se zúčastnili mezinárodní online umělecké přehlídky s názvem „Za lepší a krásnější svět“. Akci pořádala St. Mark ‘s Sr. Sec. Public School, Meera Bagh, z Nového Dillí v Indii, se kterou spolupracujeme již několik let.

Již v minulosti jsme hostili indické studenty v rámci Mezinárodního týdne přátelství a s indickými partnery jsme se setkali na podobných akcích v Evropě.

Na přehlídce se prezentovala více než stovka studentů z 18 škol z celého světa ve 4 kategoriích. První byla výtvarná, soutěžící měli namalovat, jak si představují Matku Zemi. Této kategorie se zúčastnily dvě naše studentky, Adéla Čtvrtníčková ze 2. A a Veronika Smyčková z 1. B.

Další aktivitou bylo zpěvem se vyjádřit k tématu „Mysl beze strachu, cesta k bezpečnému a udržitelnému světu.” Studentky, Jana Dudková a Barbora Ningerová, obě ze 2. A, velmi emotivně společně zazpívaly píseň Eda Sheerana Perfect.

I ve třetí, taneční kategorii jsme měli své želízko v ohni, dvojici Viktorii Cagašovou a Barboru Dostálovou, taktéž ze 2. A. Moderním tancem na skladbu Jamese Arthura Train Wreck zpracovaly téma „Láska a mír.” Čtvrtou disciplínou pak byla recitace v anglickém jazyce.

Všechna vystoupení měla veřejnost možnost zhlédnout v prostředí Microsoft Teams ve dnech 14. - 17. 12. 2021. Přehlídkou prováděli indičtí studenti. Na závěr každé kategorie vždy vystoupil některý z vyučujících spolupracujících škol. Ve svých projevech vyzdvihli myšlenku sounáležitosti, udržitelného rozvoje, tolerance a důležitosti boje za lepší a krásnější svět. Všem děvčatům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Jana Grzymková, Soňa Macurová

 

 

 

 

 

 

Rychlý kontakt

Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí,
nám. T. G. Masaryka 1260,
příspěvková organizace,
739 11 Frýdlant nad Ostravicí
IČ:00601403
RED IZO: 600016251
 
 
Datová schránka: z64jrq3
Elektronická podatelna: GFRY@po-msk.cz

Zřizovatel školy

Moravskoslezsky kraj logo

Moravskoslezský kraj
28. října 117, 702 18 Ostrava
www.msk.cz

prispevkova_organizace_msk

Hledat