Naše gymnázium se prezentovalo v Indii

V půlce prosince 2021 jsme se zúčastnili mezinárodní online umělecké přehlídky s názvem „Za lepší a krásnější svět“. Akci pořádala St. Mark ‘s Sr. Sec. Public School, Meera Bagh, z Nového Dillí v Indii, se kterou spolupracujeme již několik let.

Již v minulosti jsme hostili indické studenty v rámci Mezinárodního týdne přátelství a s indickými partnery jsme se setkali na podobných akcích v Evropě.

Na přehlídce se prezentovala více než stovka studentů z 18 škol z celého světa ve 4 kategoriích. První byla výtvarná, soutěžící měli namalovat, jak si představují Matku Zemi. Této kategorie se zúčastnily dvě naše studentky, Adéla Čtvrtníčková ze 2. A a Veronika Smyčková z 1. B.

Další aktivitou bylo zpěvem se vyjádřit k tématu „Mysl beze strachu, cesta k bezpečnému a udržitelnému světu.” Studentky, Jana Dudková a Barbora Ningerová, obě ze 2. A, velmi emotivně společně zazpívaly píseň Eda Sheerana Perfect.

I ve třetí, taneční kategorii jsme měli své želízko v ohni, dvojici Viktorii Cagašovou a Barboru Dostálovou, taktéž ze 2. A. Moderním tancem na skladbu Jamese Arthura Train Wreck zpracovaly téma „Láska a mír.” Čtvrtou disciplínou pak byla recitace v anglickém jazyce.

Všechna vystoupení měla veřejnost možnost zhlédnout v prostředí Microsoft Teams ve dnech 14. - 17. 12. 2021. Přehlídkou prováděli indičtí studenti. Na závěr každé kategorie vždy vystoupil některý z vyučujících spolupracujících škol. Ve svých projevech vyzdvihli myšlenku sounáležitosti, udržitelného rozvoje, tolerance a důležitosti boje za lepší a krásnější svět. Všem děvčatům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Jana Grzymková, Soňa Macurová