Kurz ve SketchUpu

Ve dnech 25.1. a 26.1. jsme dostali možnost zúčastnit se kurzu ve SketchUpu. Tento program je využíván architekty, designéry, ale využijí ho i další profese. A díky studentům 6.A jsme si mohli program vyzkoušet i my.

Po prezentaci, kdy nám naši starší spolužáci ukázali své úžasné projekty, jsme byli seznámeni se zkratkami, které jsou pro snadné a efektivní ovládání SketchUpu nezbytné. Program byl pro skoro všechny z nás nový. Ve chvílích, kdy jsme se se SketchUpem sbližovali, bylo možné na monitorech zahlédnout domečky, bazény, ale i odvážnější experimenty. Dále jsme dostali i konkrétní zadání, na kterém si naši spolužáci, nyní lektoři, otestovali, jak moc jsme porozuměli jim a SketchUpu. Celková fáze, kdy si program osaháte a zkoušíte, je velmi důležitá a odráží se i v pozdějších projektech. :)

V druhé části kurzu jsme po krátké rozcvičce dostali jasný úkol = vytvořit model, který bude následně vytisknut na 3D tiskárně naší školy. Naše práce tak dostala úplně nové rozměry…doslova. Náš návrh nyní musel splňovat nejen naše estetické požadavky, ale i povolené parametry a další kritéria, jinak by model nebylo možné vytisknout.

Zahlédnout jste tedy mohli květináče, klíčenky, domky, šachové figurky, zástrčky do dveří, náklaďáky a mnoho dalších, různorodých výtvorů. Všechny návrhy splňovaly požadavky jak SketchUpu, tak tiskárny. Takže nakonec už stačilo jen pár dnů počkat a na vaší lavici se objevil váš model. Jako od Ježíška.

Chtěla bych moc poděkovat žákům 6.A za možnost vyzkoušet si SketchUp. Kurz vedli skvěle,  se vším byli ochotni pomoci a věřím, že díky nim se mezi účastníky kurzu najde mnoho fanoušků tohoto programu.

Patricie Houdková, 2. B