Aktuality

Exkurze Landek

Sochařská výstava a návštěva výstavy Postřehy z krajiny Jiřího Sibinského

V rámci projektu Co nosím v hlavě nám připravil Spolek pobeskydských výtvarníků v čele s panem PhDr. Karlem Bogarem exkurzi do sochařského parku pod Babí horou v Těrlicku-Hradišti. V překrásné krajině jsme si mohli prohlédnout kamenná umělecká díla vytvořená na pravidelném sochařském sympoziu  Těrlicko -Landek.

Celou prohlídkou nás provázel, jeden z organizátorů a pravidelných účastníků sympozia, havířovský sochař Martin Kuchař. Ten nám popsal, jak jednotlivé sochy vznikaly a kdo jim vdechl život. Poté jsme se přesunuli do muzea v Šenově, kde už na nás čekal horký čaj, uvítaly nás milé paní průvodkyně a samotný autor výstavy nazvané Postřehy z krajiny  - malíř, grafik a sochař Jiří Sibinský. Celá expozice byla věnována jeho celoživotnímu dílu. Prohlédli jsme si kresby i litografie z mistrových uměleckých začátků, olejomalby krajin a zátiší z osmdesátých, devadesátých let, ale i nejnovější velká abstraktní plátna zhotovená moderními kombinovanými technikami. Mistr Sibinský nám osobně popisoval vývoj své tvorby a odpovídal na naše zvědavé otázky. 

Celá exkurze proběhla ve velmi příjemném duchu a my ještě jednou moc děkujeme pánům Bogarovi, Kuchařovi a Sibinskému za opravdu velmi zajímavý den nabitý výtvarným uměním.

Mgr. Dagmar Drábková

 

Rychlý kontakt

Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí,
nám. T. G. Masaryka 1260,
příspěvková organizace,
739 11 Frýdlant nad Ostravicí
IČ:00601403
RED IZO: 600016251
 
 
Datová schránka: z64jrq3
Email:
Elektronická podatelna:

Zřizovatel školy

Moravskoslezsky kraj logo

Moravskoslezský kraj
28. října 117, 702 18 Ostrava
www.msk.cz

prispevkova_organizace_msk

Hledat