Co nosím v hlavě?

Projekt podpořený městem nazvaný Co nosím v hlavě, jehož iniciátorem je Pobeskydský spolek přátel výtvarného umění, a na dosavadním průběhu mají hlavní zásluhy učitelé Gymnázia ve Frýdlantu n. O., se tvořil před letními prázdninami.

Připravuje se realizace objektu, který by měl symbolizovat myšlenku projektu, i když zatím není zcela finančně zajištěn. Zpracovávají se dílčí výsledek z prací studentů, jež mapují otázky, na které v běžném životě, v rodině a médiích moc často nenarazíme. Téma rodiny, svobody, státu, národa, politiky, hodnot, kultury a umění nebo přírody a společnosti. Odpovědi studentů, nijak korigované, ukazují, že zde nacházíme přemýšlivou generaci, která se dovede kriticky podívat na své mladší i starší vrstevníky i generaci svých otců. Pozoruje, konstatuje, hodnotí a neodsuzuje. Přehled názorů bude jistě inspirativní formou seznámení s myšlením mladé generace.
Pokud podmínky dovolí, snad se s ním setkáme na připravované výstavě v gymnáziu a možná i v Kulturním centru.
PhDr. Karel Bogar