Erasmus+ a výměnné pobyty

Studenti z Bretaně na naší škole

Studenti z Bretaně na naší škole

Ve dnech 14. až 19. 4. 2024 navštívilo Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí 35 francouzských studentů z bretaňské školy Lycée Pommerit. V rámci projektu Erasmus+ se zapojili do mnoha aktivit společně s českými studenty. Vydali se například do Velkého světa techniky v Ostravě. Zde si mohli projít stovky zábavných a naučných atrakcí. Po této návštěvě zamířili do Landek Parku, kde proběhla prohlídka celého Hornického muzea. Nechyběly ani sportovní aktivity. Studenti se i přes špatné počasí vypravili na Ondřejník a zahráli si ve školní tělocvičně hru Brännball. Během hodin IVT si také vyzkoušeli naprogramovat roboty z Lego Mindstorms. Týden byl zakončen několika aktivitami, a to orientačním během ve Štramberku s panem profesorem Bjolkem, exkurzí do pekárny, kde se pečou pravé štramberské uši, a úklidem města Frýdlantu, kterým jsme se připojili k oslavám Dne Země.

Dorozumívání s francouzskými studenty v angličtině a francouzštině nebylo vždy snadné, ale nakonec proběhl výměnný pobyt úspěšně a všichni si ho moc užili.

Na prezentaci z pobytu francouzských studentů se můžete podívat zde

Antonie Štěrbová a Vendula Štverková, 2. B

 

logo Funded by the EU bile

 

   

Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí,
nám. T. G. Masaryka 1260,
příspěvková organizace,
739 11 Frýdlant nad Ostravicí
IČ:00601403
RED IZO: 600016251
Datová schránka: z64jrq3
Email:
Elektronická podatelna:

Sledujte nás

Image

Moravskoslezský kraj
28. října 117, 702 18 Ostrava
www.msk.cz

Image