Zahraniční zájezdy studentů

Turistický kurz - Chorvatsko 2023

Ve dnech 2. 6. až 11. 6. 2023 jsme se zúčastnili sportovního kurzu v Chorvatsku, v malé vesničce Nemira poblíž města Omiš. V sobotu po příjezdu jsme se ubytovali v penzionech  Nevera, Ivan Perica, kde se o nás po celou dobu pobytu pečlivě starali. 

Každý den jsme se mohli těšit na snídani formou bufetu, výbornou tříchodovou večeři a na večerní pozorování krásného západu slunce na pláži. Během pobytu jsme samozřejmě nevynechali omišské pláže, stejně tak jako adrenalinové sjíždění řeky Cetiny na raftech. Přitom jsme si užívali krásné přírody. Dost jsme se také nasmáli díky našim profi instruktorům, když jsme například sjížděli peřeje pozadu nebo skákali ze skály do průzračné vody. Zvládli jsme také dobýt pevnost Forticu, která se tyčí nad městem a objet na výletní lodi městečko Postiru, kde se ručně lisuje olivový olej a Pučišća na ostrově Brač. Po každém programu nás za odměnu čekalo koupání v průzračném Jadranu a v jeho leckdy obřích vlnách. 
Upřímně řečeno, moc se nám domů nechtělo. Teplo, pohoda, super kolektiv, skvělé jídlo a odpočinek od školních povinností nám všem přišly vhod.  Snad si to paní profesorky a pan profesor užili stejně jako my. Děkujeme za krásné zážitky. 
Třída 3. B, 5. A
 
Krátké video naleznete zde, a ještě tady.
 

Rychlý kontakt

Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí,
nám. T. G. Masaryka 1260,
příspěvková organizace,
739 11 Frýdlant nad Ostravicí
IČ:00601403
RED IZO: 600016251
 
 
Datová schránka: z64jrq3
Elektronická podatelna: GFRY@po-msk.cz

Zřizovatel školy

Moravskoslezsky kraj logo

Moravskoslezský kraj
28. října 117, 702 18 Ostrava
www.msk.cz

prispevkova_organizace_msk

Hledat