Úspěchy našich studentů

Studenti našeho gymnázia třetí v České republice v Náboji!

V pátek 21. dubna 2023 se v České republice konala velmi prestižní mezinárodní matematická soutěž Náboj. Náboj se koná ve více zemích, kromě Česka a Slovenska hlavně v Polsku a Maďarsku, letos se Náboje účastnily týmy z 12 zemí světa. 

Soutěžící tak mají jedinečnou příležitost porovnat si své matematické dovednosti s vrstevníky z jiných zemí. V České republice Náboj probíhá v Praze a Opavě. Letos se Náboje v Opavě zúčastnily z naší školy čtyři týmy. Moc chválíme všechny studentky a studenty za snahu a nasazení.

Velká pochvala náleží týmu z 6. A ve složení Jirka Polách, Honza Opěla, Petr Lanča, Vojta Blažek a Martina Plevová, kteří se v kategorii Senior umístili v České republice na vynikajícím 24. místě ze 135 týmů. Blahopřejeme, jste výborní!

Největším překvapením pak bylo fantastické umístění týmu ve složení Lara Macurová, Žofie Pánková, Claudie Macurová, Štěpán Svoboda a Petr Šimeček v kategorii Junior. Naši studenti byli v Opavě PRVNÍ (!), v České republice jim patří neuvěřitelné 3. místo z 136 týmů. Blahopřejeme, jste výborní!
 
Všem studentů děkujeme za reprezentaci školy.
 
IS
 
 

Rychlý kontakt

Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí,
nám. T. G. Masaryka 1260,
příspěvková organizace,
739 11 Frýdlant nad Ostravicí
IČ:00601403
RED IZO: 600016251
 
 
Datová schránka: z64jrq3
Elektronická podatelna: GFRY@po-msk.cz

Zřizovatel školy

Moravskoslezsky kraj logo

Moravskoslezský kraj
28. října 117, 702 18 Ostrava
www.msk.cz

prispevkova_organizace_msk

Hledat