Evropskou školou k větší konkurenceschopnosti

Image

je název projektu naší školy, který byl schválen Evropskou unií na dvouleté období 2014–2016. Projekt se týká mobility vyučujících za účelem jejich profesního rozvoje a zároveň je odrazem snahy stát se evropskou školou, která bude připravovat své budoucí absolventy k dalšímu studiu na českých a zahraničních vysokých školách a dále zvětšovat jejich konkurenceschopnost na trhu práce. Je rovněž vyústěním aktivního přístupu k sebevzdělávání a zdokonalování odborných a jazykových dovedností, které učitelé uplatňují a dále budou využívat ve výuce a k motivování žáků k aktivnímu zapojení se do vyučování, k účasti v národních a mezinárodních soutěžích a k vytváření evropského portfolia.

Cílem projektu je zvýšit efektivitu vyučovacího procesu v cizích jazycích a odborných předmětech, jako chemie, IVT, fyzika, matematika a biologie; ke zvyšování této efektivity budeme podporovat využívání IC technologií a metodu CLIL. Sebevzděláváním a užíváním moderních pomůcek a nových metodických postupů se zvýší prestiž učitelů a tím i školy. Pokud se tyto cíle podaří naplnit, stane se naše škola ještě přitažlivější pro žáky, jejich rodiče i její zaměstnance, a získá tak podporu veřejnosti. Projekt se týká celkem 13 mobilit zaměstnanců školy.

Co aktuálně probíhá v projektu ERASMUS+ ?

Digitální herbář

logo Erasmus nove 284

Jedním z výsledků mezinárodního projektu Teaching off the Beaten Path (Po nevyšlapaných cestičkách) je školní digitální herbář.

Herbář obsahuje fotografie rostlin, které studenti naší školy vyfotili a určili v době dvouletého projektového období, tj. od podzimu 2015 do jara 2017. Herbář si můžete prohlédnout :na tomto odkaze.

Dalšími výsledky tohoto projektu, financovaného Evropskou unií a zaměřeného na biologii, geologii a ekologii, je řada didaktických materiálů, vytvořených studenty a pedagogy všech partnerských zemí, tj. Finska, Švédska, Dánska a Itálie. Tyto materiály a celou historii projektových aktivit si můžete prohlédnout: na webu projektu.

Soňa Macurová, koordinátorka projektu

Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí,