... tři naši studenti se zúčastnili národního kola lingvistické olympiády 2013

Výsledky školního volejbalového družstva dívek (2018/19)

Sportovní zpráva, ve které bych chtěl připomenout úspěchy našeho školního volejbalového družstva dívek z Gymnázia Frýdlant nad Ostravicí.

V prosincovém okresním kole jsme porazili všechno, co se dalo: Gymnázium Třinec, Gymnázium P. Bezruče FM, Střední zdravotnickou školu FM a ve finále SPŠ a OA FM.

Krajské kolo se konalo v lednu a zúčastnilo se šest okresních vítězů Moravskoslezského kraje. Ve skupině jsme porazili Wichterlovo Gymnázium Ostrava, pak jsme ale nenašli recept na Gymnázium Nový Jičín. Ze skupiny jsme proto postoupili z druhého místa do semifinále. Tam se nám podařilo přehrát Gymnázium Orlová a ve finále jsme se opět utkali s Gymnáziem Nový Jičín. Tentokrát jsme zvolili lepší taktiku, přidali maximální nasazení a vyhráli 2:0 a zároveň vybojovali postup do kvalifikace na republikové finále.

Březnové kvalifikace v Novém Jičíně se účastnili jen vítězové Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje. V prvním duelu jsme porazili Gymnázium F. Palackého Valašské Meziříčí, ale bohužel Gymnázium Čajkovského Olomouc už bylo nad naše síly. V kvalifikaci jsme skončili na 2. místě a postup do republikového finále se letos po dvou předešlých letech nekoná.

Přesto je bilance našeho družstva dívek výborná. V celé soutěži jsme osm družstev porazili, pouze jediná, ale ta poslední prohra nás zastavila v dalším postupu do republikového finále.

Děkujeme děvčatům za výborné sportovní výkony a vzornou reprezentaci našeho „malého“ Gymnázia Frýdlant nad Ostravicí.

A komu děkujeme: Sáře Blahutové a Kamči Ševčíkové z 2.B, Vendy Zajícové z 3.A; Anežce Faltínové, Katce Kameníkové a Míši Zajícové ze 4.A, Domči Hrubé z 4.B, Áďi Březinové, Elišce Kantorové, Káji Veličkové z 5.A.

Zprávu zapsal Martin Pánek (učitel TV).

gymfrydl.cz 2012 | Joomla templates by a4joomla