... vynikající výsledky studentů v literárních soutěžích

Maturita 2020

Sdělením MŠMT ze dne 29. srpna 2019 byly určeny termíny pro konání didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky v jarním zkušebním období roku 2020.
Písemné zkoušky z českého jazyka a literatury a z cizích jazyků se budou konat 8. a 30. dubna 2020, didaktické testy společné části maturitní zkoušky se budou konat v pracovních dnech v období od 2. do 6. května 2020 (podrobně rozpracované jednotné zkušební schéma písemných zkoušek zveřejní MŠMT nejpozději 15. ledna 2020).
Ústní zkoušky společné části MZ a profilové zkoušky se budou konat 18.–21. května 2020. Slavnostní předávání maturitního vysvědčení proběhne v Janáčkově síni dne 27. května 2020, a to v 15:00 (4. B) a 16:00 (6. A) hodin.

Společná část maturitní zkoušky

• 2 povinné zkoušky:
    1. český jazyk a literatura (ústní zkouška + didaktický test + písemná práce)
    2. cizí jazyk (ústní zkouška + didaktický test + písemná práce) nebo matematika (didaktický test)
  • max. 2 nepovinné zkoušky z nabídky cizí jazyk, matematika

Profilová část maturitní zkoušky

• 2 povinné zkoušky z  nabídky:
    • Anglický jazyk
    • Německý jazyk
    • Španělský jazyk
    • Ruský jazyk
    • Základy společenských věd
    • Dějepis
    • Zeměpis
    • Matematika
    • Fyzika
    • Biologie
    • Chemie
    • Hudební výchova
    • Výtvarná výchova
    • Informatika a výpočetní technika

• max. 2 nepovinné zkoušky z nabídky:
    • Anglický jazyk
    • Německý jazyk
    • Španělský jazyk
    • Ruský jazyk
    • Základy společenských věd
    • Dějepis
    • Zeměpis
    • Matematika
    • Fyzika
    • Biologie
    • Chemie
    • Hudební výchova
    • Výtvarná výchova
    • Informatika a výpočetní technika

Profilové zkoušky se konají formou ústní zkoušky před zkušební maturitní komisí. Žák si pro profilovou zkoušku nemůže vybrat předmět, z něhož skládal zkoušku ve společné části MZ.
Přihlášky k maturitní zkoušce musí žáci podat nejpozději do 1. prosince 2019.

Školní seznam literárních děl k ústní maturitní zkoušce z českého jazyka najdete zde.

Další podrobnosti a aktuální informace k maturitní zkoušce sledujte na www.novamaturita.cz.

Ing. Petra Schwarzová, ředitelka školy