... naši studenti se účastní několikaměsíčních studijních pobytů v německém Friedlandu

Mimořádné opatření - aktualizace 8. 10.

Podle výše uvedeného mimořádného opatření se období omezení provozu školy prodlužuje do 23. října 2020 ve stávajícím režimu, tedy nižší stupeň šestiletého gymnázia se učí prezenčně, ostatní třídy distančně.

Dny 26. a 27. října vyhlásilo MŠMT jako dny volna. Následuje státní svátek 28. října a poté dva dny řádných podzimních prázdnin.

Ministerstvo nás zároveň požádalo, abychom mezi svými kolegy, žáky a jejich rodiči pomohli rozšířit informace o aplikaci eRouška, která je součástí systému Chytré karantény a pomáhá eliminovat přenos nákazy tím, že upozorní své uživatele v případě, že se setkal s jiným uživatelem, který byl pozitivně testován na onemocnění COVID-19. Díky tomu pomáhá efektivně předcházet plošným epidemiologickým a karanténním nařízením. Hlavní myšlenka nové eRoušky stojí na dobrovolnosti a rovněž na přísném protokolu, který chrání osobní data uživatelů. Aby se tato aplikace stala efektivním nástrojem boje proti koronaviru, musí se dosáhnout jejího co největšího rozšíření ve společnosti. Proto pokud můžete, stáhněte si eRoušku!

eRouška