... naši studenti se účastní několikaměsíčních studijních pobytů v německém Friedlandu

Rok s češtinou

Rádi bychom vás informovali o výsledcích soutěží v českém jazyce.

Během roku probíhala školní, okresní a krajská kola tradičních jazykových olympiád. Do okresního kola OČJ postoupila R. Kuběnová (I. kategorie) a M. Čárková (II. kategorie), M. Čárková ze 4. A rovněž reprezentovala školu v krajském kole.

Naše gymnázium pořádá také školní kolo mezinárodní soutěže v lingvistice, do regionálního kola pořádaného Filozofickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci postoupila Lucie Blažková.

Oblíbené jsou také literární soutěže. Několik měsíců mohli studenti psát texty na téma Voda má, voda má. Vyhlašovatelem této soutěže byl Památník písemnictví v Brně, který pořádal i kurzy tvůrčího psaní pro zájemce. Vyhlášení výsledků národního kola a autorské čtení proběhlo 14. června 2019 v Rajhradě. Tvoříme vlastní vydavatelství a Novinářská soutěž jsou další názvy akcí, kterých se studenti zúčastnili. Mnohdy velmi rozsáhlé povídky zpracovaly D. Kudělková, N. Ručková, L. Pyšková, H. Sanitrová, A. Hovjacká a E. Zdržavová.

Všem studentkám děkujeme za reprezentaci.