... patnáct let výměnných pobytů a přátelských vztahů s Gymnáziem ve Friedlandu v Německu

Maturita s Mozartem a Knížákem

Maturitní zkoušky se kvapem blíží,  “svatý týden” už začal a nervozita stoupá. Studenti už mají za sebou písemky a ti, kteří maturují z estetické výchovy, i praktickou část maturit, která se nesla v duchu poněkud nesourodé kombinace Mozarta a Knížáka. Novinkou letošních praktických zkoušek bylo totiž spojení obou oborů, hudebního a výtvarného.

Celou akci uvedl pěvecký sbor gymnázia. Pak následoval malý hudební recitál z díla W. A. Mozarta, který byl věnován tragickým událostem v katedrále Notre-Dame v Paříži. Ve druhé části maturit proběhla vernisáž v galerii gymnázia, kde maturanti uspořádali happening a výstavu ve stylu výtvarné skupiny Fluxus a připomněli osobnost významného českého výtvarníka Milana Knížáka.

Takže praktickou část maturit už máme za sebou a přejeme si, aby stejně úspěšně dopadla i část ústní.