... naši studenti několikrát zvítězili v ústředním kole Středoškolské odborné činnosti

Za vodním ptactvem do Poodří

16. dubna 2019 vyrazili studenti 2.B do Poodří pozorovat vodní ptactvo.

Převážnou část Poodří zaujímá niva přirozeně meandrující řeky Odry. V nivě se nachází slepá ramena, periodické tůně a mokřady. Byla zde také vybudována soustava více než 50 rybníků. Proto tato oblast přitahuje zejména vodní a mokřadní ptáky, které jsme mohli při exkurzi pozorovat.

Při exkurzi byli k vidění: labuť velká, racek chechtavý, kormorán velký, husa velká, lyska černá, potápka roháč, kachna divoká, morčák velký, zrzohlávka rudozobá a další. Celou cestu nás provázel hlas budníčka menšího.

Tato exkurze se uskutečnila v rámci česko-lotyšsko-tureckého eTwinningového projektu zaměřeného na migraci ptactva. Více fotografií z akce naleznete ZDE.

LBjo