... už 14 let pořádáme oblíbenou matematickou soutěž pro žáky 8. tříd ZŠ našeho regionu

Studenti pomáhali migrujícím žábám

Migrační trasy žab často křižují rušné silnice, a tak žáby mnohdy hynou pod koly aut. U přehrady Olešné byl postaven plot, který žabám znemožňuje vejít na silnici. Žáby je třeba pochytat a přenést v kbelíku přes cestu.

Oteplení v neděli 31. března spustilo intenzivní migraci žab. Osm studentů naší školy se zapojilo do nočního přenášení žab. Naši studenti přenesli toho večera více než 600 žab, ostatní sběrači dalších 400. Hlavní stavitel žabího plotu Jan Stýskala udělal studentům krátkou terénní přednášku o obojživelnících. Letos probíhá migrace dlouho a v několika vlnách, protože se střídají velmi teplé a velmi chladné dny, ve kterých žáby zůstávají v klidu. Jménem nepřejetých žab bych chtěl studentům poděkovat za zájem o tuto bohulibou činnost.