... naše studentka zvítězila v okresním kole konverzační soutěže v německém jazyce

Kmity, nehty, elekřina

Kateřina Poláchová z 5.A se poctivě připravila na fyzikální měření.   Nehty si nalakovala tak, aby jí ladily s jazýčkem ampérmetru.

Vstáváním na 9 zhýčkaní studenti dorazili v 7 hodin na nádraží ve značně špatném rozpoložení. Většina třídy 5.A ale nic jiného než vstávání v 7 nezná, tudíž se pro ně jednalo spíše o rutinu.

Při vstupu na půdu VŠB-TUO ale i zhýčkaní studenti pookřáli a první kyvadlo v nich okamžitě vzbudilo touhu měřit. Měřit až do úmoru nebo úplného ohluchnutí. A tak se také stalo, jak dokazují fotografie níže.

Úterní návštěva vytvořila mezi studenty 5.A a VŠB tak vřelý vztah, že hned druhý den, téměř za úsvitu přijela VŠB za námi do Frýdlantu n. O., a to v podobě Mgr. Pavla Skalného, který měl krásnou a vtipnou přednášku o pravděpodobnosti.

Doufáme, že nám tato láska k matematice a fyzice vydrží. A přejeme VŠB, aby měli dost dobrých studentů, když se tak hezky snaží.

text: Kača a Marie z 5.A